En İyi 14 Bitcoin Sitesi – Güvenilir Kripto Para Siteleri

Günümüzde kripto para yatırımcılarının sayısı bir milyarı aşmış durumda. Kripto para birimlerine olan yoğun ilgi, güvenilir kripto para siteleri kullanmayı zorunlu hale getiriyor. Aksi takdirde dolandırıcılık, siber saldırı vb. durumlar kaçınılmaz olacaktır. En güvenilir kripto para uygulamaları aracılığıyla birikimlerinizi koruyabilir ve kazancınızı artırabilirsiniz.

En iyi bitcoin sitesi kesinlikle Binance’dir. Binance’de 350’den fazla kripto paraya ulaşabilir ve kolayca alım satım yapabilirsiniz. Daha önce hacklenmemiş ve herhangi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalmamıştır. Kullanımı da oldukça kolaydır. İşlem ücretleri de en düşük Binance borsasındadır. Desteklerine ulaşmak çok fazla kullanıcıları olduğu için biraz zor olsa da biraz beklemeyle desteklerine ulaşabilirsiniz. Binance TR’den Binance Global’e TL’nizi kolayca aktarabilir ve istediğiniz kripto parayı satın alabilirsiniz.

Dünyanın en büyük borsası olan Binance’ye üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alınıp satıldığı çeşitli platformlar ve borsalar mevcuttur. Hangisi “en iyi” olduğu, kişinin ihtiyaçlarına ve tercihine göre değişebilir. Aşağıdaki önerileri dikkate alarak, kendi ihtiyaçlarınıza en uygun platformu seçebilirsiniz:

 1. Güvenlik: Kripto para birimleri yüksek değer taşıdığından, platformun güvenliği çok önemlidir. Platformun önceden hacklenmemiş olması, güvenlik önlemlerinin yüksek seviyede olması ve ödeme yöntemlerinin güvenliği gibi faktörleri dikkate alın.
 2. İşlem ücretleri: Platformlar arasında işlem ücretleri farklılık gösterebilir. Düşük ücretler, işlemlerin daha ekonomik olmasını sağlar.
 3. Kullanım kolaylığı: Platformun kullanımının kolay olması, işlemlerin daha hızlı ve pratik yapılmasını sağlar.
 4. Destek: Platformun müşteri desteğinin yeterli olması, sorunların çözümü konusunda yardımcı olur.
 5. Ödeme yöntemleri: Platformun size uygun ödeme yöntemlerinin olup olmadığını dikkate alın. Örneğin, kredi kartı ile ödeme yapılabilecek bir platform arıyorsanız, bu özelliği destekleyen bir platform seçmelisiniz.

Bu önerilere göre, kendi ihtiyaçlarınızı dikkate alarak en uygun platformu seçebilirsiniz. Lütfen unutmayın, kripto para birimleri yüksek risk taşıdığından, yatırım yapmadan önce mutlaka araştırma yapın ve gerekli önlemleri alın. Aşağıda sizler için incelediğimiz kripto para borsalarını bulabilirsiniz.

En Güvenilir 14 Bitcoin Sitesi

Kripto para borsaları daha fazla müşteri edinmek ve sektördeki gücünü artırmak için farklı stratejilere sahiptir. Ancak her zaman en önemli konu güvenilirliktir. Aşağıdaki listede güvenliği ile ön plana çıkan ve düşük komisyon, coin çeşitliliği, etkinlik vb. özelliklere de sahip olan borsaları bulabilirsiniz. İşte en güvenilir bitcoin siteleri:

 • Binance: En Güvenilir Kripto Para Sitesi
 • Bitlo: Yerel ve Güvenilir Borsa
 • Binance TR: TL ile Alım Satım İmkanı Sunan Güvenilir Borsa
 • KuCoin: Kolay Kullanım Sunan Güvenilir Kripto Sitesi
 • Gate.io: En Fazla Coin Çeşidi
 • FTX: İleri Seviye Yatırımcılar İçin Güvenilir Kripto Sitesi
 • Crypto.com: Kripto Türev Borsası

Binance

binance

2017 yılında Changpeng Zhao tarafından kurulan Binance, dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sırada yer alıyor. Aynı zamanda günlük ortalama 40 milyar dolar işlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsasıdır. Binance kullanıcı güvenliğini sağlamak için gelişmiş özelliklere sahiptir:

 • 2FA Kimlik Doğrulama,
 • Cihaz kısıtlamaları,
 • Beyaz Liste,
 • Kullanıcı bilgi ve varlıkları soğuk depoda muhafaza edilir,
 • Google Authenticator ile ekstra güvenlik,
 • Binance kaynaklı finansal kayıplara karşı SAFU (sigorta fonu).

En iyi kripto para uygulaması Binance’ye buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Neden Binance Kullanmalısınız?

Binance, sigorta fonu ve 2FA kimlik doğrulama seçenekleriyle kullanıcı güvenliğini sağlamayı başarır. Öte yandan borsa, yatırımcılar için zengin işlem çeşitliliğine sahiptir. Örneğin, Binance ile 400’ü aşkın kripto para birimini alabilir, satabilir ya da transfer edebilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’de ofisi bulunur.

Platformun dünya genelinde büyümesini sağlayan en önemli özellik ise düşük komisyon oranlarıdır. Öyle ki, Binance ilk 180 gününde işlem hacmiyle en büyük kripto para borsası olmayı başarmıştır.

Binance, yeni başlayan kullanıcılar için mobil uygulama ‘Lite’ modu sunar. İleri düzey yatırımcılar PRO modu ile grafik, analiz vb. konularda ayrıntılara erişebilir. Aynı zamanda Binance kolay kullanılabilir mobil uygulaması ile her yatırımcıya hitap ediyor.

Binance, ileri seviye yatırımcılar için kaldıraçlı işlem, fon, marj ticareti vb. seçeneklere sahiptir. Bu sayede 100x’e kadar kaldıraçlı işlem yapılabilir. Ayrıca kripto para ile yakından ilgilenen kişiler için launchpad, OTC, P2P vb. seçenekler sunar. Öte yandan borsa NFT ile ilgilenen yatırımcılar için NFT pazaryeri olarak da hizmet veriyor.

Binance, 2019 Nisan ayında 40 milyon dolarlık siber saldırıya maruz kaldı. Ancak sigorta fonu aracılığıyla kullanıcıların tüm kayıpları karşılandı. Daha sonra Binance herhangi bir siber saldırıya uğramadı. Güvenilir bitcoin uygulamaları arayışındaysanız Binance, sigorta fonu, beyaz liste vb. ek tedbirlerle beklentinizi karşılayacaktır.

TR Binance

trbinance

Bitcoin siteleri listemizin 2. sırasında dünyanın en büyük kripto para borsası TR Binance var. Binance CEO’su Changpeng Zhao TL ile alım/satım yapmak isteyen yatırımcılar için Binance TR platformunu kurdu. Binance TR, Binance güvencesiyle faaliyet gösteriyor. Aynı zamanda Vakıfbank ve Ziraat Bank müşterileri 7/24 alım/satım yapabilir. Diğer banka müşterileri EFT saatleri içinde Binance TR hesaplarından para yatırma/çekme işlemlerini tamamlar.

Binance TR, kullanıcı güvenliğini sağlamak için 2FA kimlik doğrulama, Google Authenticator ile doğrulama, sigorta fonu vb. önlemlere sahiptir. Kullanıcılar, Binance ile güvenilir alım/satım yapabilir.

2020’nin son aylarında faaliyete başlayan Binance TR, yasaldır ve alım/satıma dair herhangi bir kısıtlama yoktur. Binance TR ile 200’ü aşkın kripto para birimini satın alabilirsiniz.

Binance TR’ye üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Neden Binance TR Kullanmalısınız?

Binance TR, Binance Global platformunun bir kuruluşudur ve güvenilir olarak hizmet verir. Güvenilir kripto para siteleri için en önemli alternatifler arasında yer alıyor. Binance TR, yalnızca Türkiye’deki kripto para yatırımcılarına hizmet verir.

Amerika’da Binance.us ile hizmet veren Binance, Türkiye’de Binance TR ile faaliyette. Özellikle TL ile alım/satım gerçekleştirmek isteyen yatırımcılara hitap ediyor. Ancak Binance Global platformunda yer alan marj ticareti, kaldıraçlı işlem vb. seçenekler Binance TR’de yer almaz.

Binance TR, kimlik doğrulama işlemini çok kısa sürede tamamlıyor. Bu sayede platforma kayıt olduktan sonra dakikalar içinde kolayca alım/satım gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda düşük komisyon oranları sebebiyle maliyeti en az olan borsalardan biri.

Binance TR, kriptoya yeni başlayan yatırımcılar için en kullanışlı mobil uygulamalardan birini sunuyor. Ayrıca ileri seviye yatırımcılar için gelişmiş emir türlerine sahiptir.

Bitlo

bitlo

2018 yılında Mustafa Alpay ve Hakan Baş tarafından kurulan Bitlo, Türkiye’nin en çok kullanılan kripto para borsaları arasında yer alıyor. Güvenilir kripto siteleri arasında yerel bir platform olması sebebiyle kullanıcıların ilk tercihlerinden biri. Aynı zamanda Türkçe çağrı merkezinin bulunması da kullanıcıların tercihlerini etkiliyor.

Bitlo şu yöntemlerle güvenirlik sağlıyor:

 • Sermaye çekimi koruma sistemi,
 • Kullanıcı varlıklarının ve bilgilerinin soğuk depoda muhafaza edilmesi,
 • Hesap ayrıntıları, giriş bilgileri, IP adresleri vb. bilgilerin ayrıntılı olarak görüntülenmesi,
 • Çoklu imza sistemi.

Bitlo, 7/24 Türkçe destek sunuyor. Bu sayede hesabınızla ilgili yaşadığınız güvenlik ya da ödeme sorunları ile ilgili anında iletişime geçebilirsiniz.

Bitlo bitcoin sitesine üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Neden Bitlo Kullanmalısınız?

Bitlo, farklı seviyelerdeki kripto para yatırımcıları için esnek çözümlere sahiptir. Örneğin, ilk defa kripto para yatırımı yapacaksanız Bitlo tarafından oluşturulan yatırım sepetlerini inceleyebilirsiniz. Yatırım sepetleri, birden fazla kripto para birimini tek seferde satın almanızı sağlar. Ayrıca minimum kayıp fırsatı sunar.

Bitlo, kriptoya yeni başlayan kişiler için güvenilir coin siteleri arasında yer alır. Farklı seviyedeki kullanıcılar için ‘Social Trading’ özelliğine sahiptir. Social Trading ile ileri seviye yatırımcıların yatırım portföyünü inceleyebilir veya merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

7/24 para yatırma/çekme imkanı sunan Bitlo, Akbank ile anlaşmalıdır. Akbank müşterileri Bitlo hesaplarına 7/24 para yatırabilir veya çekebilir. Ayrıca diğer banka müşterileri de EFT saatleri içinde sorunsuz işlem yapabiliyor.

Güvenilir kripto para siteleri listesinde önemli bir yere sahip olan Bitlo, 1 TL ile kripto para yatırımı yapmanızı sağlar.

KuCoin

kucoin

2017 Yılından beri hizmet veren KuCoin, ‘Halkın Borsası’ sloganıyla dünya genelindeki kripto yatırımcılarına hitap ediyor. KuCoin, Eric Don, Michael Gan, Kent Li, Top Lan, John Lee, Linda Lin, ve Jack Zhu tarafından kurulmuştur. Platform, 600’ü aşkın kripto para birimi listeliyor.

KuCoin, kullanıcı güvenliği için şu tedbirlere sahiptir:

 • Çok faktörlü kimlik doğrulama,
 • 7/24 izleme ile şüpheli hareket ve davranışlar incelenir,
 • Alım/satım için ek şifre,
 • Belirli periyotlarda yapılan sızma testi,
 • Sigorta fonu.

KuCoin, 2020 yılında 280 milyon dolarlık siber saldırıya uğradı. Ancak kullanıcıların kayıpları sigorta fonu ile karşılandı ve kayıpları tanzim edildi. Dolayısıyla KuCoin, güvenilir kripto para siteleri listesindeki yerini korumayı başarıyor.

Kucoin’e üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Neden KuCoin Kullanmalısınız?

KuCoin, yeni başlayan kripto yatırımcıları ve ileri seviye yatırımcılar için en güvenilir kripto para borsaları arasında dikkat çekmekte. Özellikle her seviyedeki yatırımcıya özel sunduğu işlemler, tercih edilme sıklığını artırıyor.

KuCoin, ileri seviye yatırımcılar için staking, marj ticareti, opisyonlar, kaldıraçlı işlem vb. seçeneklere sahiptir. Başlangıç seviyesindeki yatırımcılar ise kullanıcı destekli ara yüz ve kolay kullanım ile alım/satım yapabiliyor.

Kredi kartı ile para yatırma imkanı sağlayan KuCoin, 7/24 müşteri desteği sunar. Ancak müşteri desteği sadece chat aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Öte yandan kimlik doğrulaması yapmadan işlem yapmanıza imkan tanıyan sayılı borsalardan biri.

Gate.io

gateio

2013 yılında Çin’de Lin Han tarafından kurulan Gate.io, dünyanın en eski ve en güvenilir kripto para siteleri arasındadır. Gate.io, kullanıcı güvenliğini sağlamak için bir dizi tedbire sahiptir:

 • Kimlik avı önleme parolası,
 • Google Authenticator ile iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA),
 • Giriş doğrulama şifreleri,
 • Para çekme işlemleri için ekstra şifre,
 • IP adresi, tarayıcı bilgileri, konum vb. bilgilerin ayrıntılı listesi.

Gate.io, CER tarafından yapılan araştırmada dünyanın en güvenilir ikinci kripto para borsası olarak seçilmiştir. Üst düzey güvenlik sunan Gate.io, kullanıcı varlıklarını korumak için sıcak ve soğuk depoları aynı anda kullanıyor.

Gate.io’ya üye olmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Neden Gate.io Kullanmalısınız?

Gate.io, günümüze kadar hiç hacklenmemiş en güvenilir bitcoin uygulamaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda işlem çeşitliliği ile ileri seviye yatırımcıların en fazla kullandığı borsalardan biridir. Gate.io, profesyonel yatırımcılar için CCBC, vadeli işlem, marj ticareti, ödünç fon vb. seçenekler sunar.

Kripto türev işlemlerinde oldukça geniş bir seçenek sunan Gate.io, başlangıç seviyesindeki kullanıcılar için kolay kullanım ile dikkat çekiyor. Arayüz ve tasarımı Binance ile oldukça benzer. Aynı zamanda 1400’ü aşkın kripto para birimini listelemektedir.

Gate.io, yeni çıkan coinleri bulabileceğiniz güvenilir kripto para sitesi seçeneklerinden biri. Birçok coin, Binance ya da diğer platformlarda listelenmeden önce Gate.io platformunda yer alıyor. Ayrıca düşük komisyon indirimleriyle de müşteri sayısını artırmayı başarmaktadır.

Crypto.com

cryptocom

2016 yılından beri hizmet veren Crypto.com, elli milyonu aşkın kullanıcısıyla güvenilir kripto para siteleri listesindeki yerini alıyor. Crypto.com, dünyanın birçok noktasında kullanılabilir ve 200’ü aşkın birim ile işlem yapabilirsiniz. Ayrıca her seviyedeki yatırımcı tarafından kolayca kullanılıyor.

Crypto.com kullanıcı güvenliği için şu önlemlere sahiptir:

 • Yatırımcıların varlıkları %99 oranında soğuk depoda muhafaza edilir,
 • İki faktörlü kimlik doğrulama,
 • Yeni adresler için çekim kısıtlaması,
 • USD bakiyeleri FDIC sigortası kapsamındadır,
 • Hata ödül programı.

Güvenliği en üst noktada tutan Crypto.com, NFT ve De-Fi için de hizmet verir.

Neden Crypto.com Kullanmalısınız?

Crypto.com, VISA Card ile itibari para yatırma imkanı sunar. Aynı zamanda kredi kartı ile yatırılan miktarın %5’i ödül olarak verilir. Staking, marj ticareti, borç verme, NFT vb. işlemleri Crypto.com ile gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Kazan programı ile yıllık faiz geliri elde etmenize imkan tanır.

Crypto.com, CRO tokenini üretilir. CRO token ile düşük komisyon oranları, staking vb. avantajlar sağlanıyor. Ancak borsanın genel olarak yüksek işlem ücretlerine sahip olduğunu söylemek mümkün.

VISA Card ile anlaşması bulunan Crypto.com, kullanıcılarına özel kredi kartı verebiliyor. Bu kredi kartı ile yapılan işlemlerde daha düşük komisyon uygulanıyor. Aynı zamanda borsa, belirli etkinliklerde kullanıcılarına sık sık ödül dağıtmakta.

Coinbase

coinbase

ABD merkezli Coinbase, 2012 yılından beri hizmet veren en eski ve en güvenilir coin alma sitelerinden biridir. Coinbase, milyonlarca yatırımcı için zengin işlem çeşitliliği sunar. Bireysel yatırımcılar, ileri seviye yatırımcılar ya da kurumsal şirketler Coinbase ile kripto para yatırımı yapabilir.

Coinbase en güvenilir kripto para borsaları arasındadır ve şu önlemlere sahiptir:

 • Çoklu e – posta doğrulama,
 • Kasa ile uzun vadeli kripto para birikimi,
 • İki faktörlü kimlik doğrulama,
 • Sigorta fonu,
 • Müşteri varlıklarının %98’i soğuk depolarda muhafaza edilir.

ABD’nin en popüler kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, halka açılan ilk kripto para borsası olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Google, Apple vb. dev teknoloji şirketleriyle iş birliği yapmayı sürdürür. Tüm etkenler göz önünde bulundurulduğunda Coinbase en güvenilir kripto para siteleri arasında kabul ediliyor.

Neden Coinbase Kullanmalısınız?

Coinbase, dünya genelinde yasalara veya düzenleyici maddelere uygun olarak hizmet veren en iyi bitcoin şirketleri listesindedir. Aynı zamanda şirketlere ve kurumsal müşterilere özel kripto para saklama/depolama özelliği sunar.

Coinbase, genellikle ileri ve orta seviye yatırımcılar tarafından kullanılmaktadır. Mobil uygulama kullanımı, yeni başlayan kişiler için uygun değil. Ancak orta ve ileri seviye yatırımcılar gelişmiş grafik ve veriler sayesinde yatırım stratejilerini kolayca geliştirebilir.

40 milyonu aşkın kullanıcı sayısına sahip olan Coinbase, gelişmiş ticaret seçeneklerine sahiptir. 5x kaldıraçlı işlem, staking, BTC teminatı vb. seçeneklerle işlem yapabilirsiniz. Ancak bu işlemlerin her zaman yüksek risk içerdiğini göz ardı etmemek gerekiyor.

Coinbase, VISA Card anlaşmasıyla yatırımcılara özel kredi kartı veriyor. Ancak bu özellik henüz Türkiye’de aktif değil. Önümüzdeki dönemlerde Türk yatırımcılar da Coinbase aracılığıyla kredi kartı alabilir.

Huobi

huobi

Üst düzey önlem ve ileri teknolojisi ile güvenilir kripto para sitesi listesinde yer alan diğer bir isim Huobi oluyor. Huobi, günümüze kadar hiç hacklenmeyerek güvenirliğini kanıtlamış durumda. Aynı zamanda 500’ü aşkın kripto para birimi ve 10+ milyon kullanıcısıyla en iyi kripto para borsalarından biri.

Huobi, kullanıcı güvenliğini sağlamak için şu uygulamalara sahiptir:

 • İki faktörlü kimlik doğrulama,
 • Yatırımcı Koruma Fonu,
 • Beyaz liste,
 • Müşteri varlıklarının soğuk depolarda saklanması,
 • Huobi ve siber saldırı kaynaklı finansal kayıplara karşı 20.000 BTC sigorta fonu.

Günümüzde güvenilir kripto para borsaları arasında kabul edilen Huobi, 2013 yılından beri hizmet veriyor. Borsa, bugüne kadar hiç siber saldırıya maruz kalmadı ancak üst düzey güvenlik önlemlerini geliştirmeye devam etmekte.

Neden Huobi Kullanmalısınız?

Huobi, en likit kripto para borsalarından biridir. Aynı zamanda deneyimli yatırımcıların ilk tercihleri arasında yer alır. Huobi ile marj ticareti, staking, fon ödünç alma, OTC, kaldıraçlı işlem vb. ileri seviye işlemleri yapabilirsiniz. Ayrıca başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için spot alım satım imkanı sunar.

Türkiye’ye özel Huobi.tr ile işlem imkanı sunan Huobi, TL ile kripto para alım/satım imkanı sağlamaktadır. Huobi özellikle ileri seviye yatırımcılar için kazançlı bir kripto para borsası olarak kabul edilebilir. Kazancınızı artırmanızı sağlayacak işlem seçenekleri bulunur ancak daha fazla risk içerdiğini hatırlatmak gerekiyor.

Huobi düşük komisyon oranlarına sahiptir. Ayrıca sık sık düzenlenen ödül etkinlikleri ile HT dağıtımı gerçekleştiriliyor. Borsanın yerel kripto para birimini kullanan yatırımcılar birçok avantajdan faydalanabilir. Dilerseniz Huobi ticaret botlarını kullanarak otomatik oluşturulan ve minimum risk içeren seçeneklere de göz atabilirsiniz.

OKX

okx

Eski adıyla OkEX, yeni adıyla OKX 2017 yılından beri hizmet veriyor. Türkiye’de de oldukça popüler olan OKX, 100’ü aşkın ülkede faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda günlük işlem hacmi 2 milyar dolar civarındadır.

OKX, kullanıcı güvenliği için şu önlemlere sahiptir:

 • Mobil doğrulama kodu ve para çekme için ekstra şifre,
 • İki faktörlü kimlik doğrulama,
 • Özel anahtar şifreleme.

OKX, güvenliği artırmak için KYC (Kimlik doğrulama) işlemini zorunlu tutmaktadır. Para çekmek isteyen yatırımcılar, minimum KYC1 seviyesini tamamlamalıdır.

Gelişmiş güvenlik tedbirlerine sahip olan OKX, güvenilir kripto para sitesi seçenekleri arasındadır. Aynı zamanda 300’ü aşkın kripto para birimini listeler ve 400’ü aşkın işlem çiftine sahiptir.

Neden OKX Kullanmalısınız?

İleri seviye ve başlangıç seviyesindeki yatırımcıları bir arada toplamayı başaran OKX, zengin işlem çeşitliliğiyle dikkat çekiyor. Staking, marj ticareti, kazan programları, jumpstart, ikili yatırım vb. seçeneklere sahiptir. Aynı zamanda ‘flaş fırsatlar’ sistemiyle yüksek faiz imkanı sağlamaktadır.

OKX, günümüze kadar çok önemli bir hack saldırısına uğramamıştır. Güvenliğe önem veren borsa, kullanıcı güvenliğini sağlamak için 2FA kullanır. Ancak siber saldırılarda yaşanabilecek kayıplar için bir sigorta fonu bulunmaz.

De-Fi programına sahip olan OKX, merkeziyetsiz kripto para borsalarına fon sağlayarak faiz geliri sağlar. Aynı zamanda mobil uygulamada Web 3.0, Pro ve Lite modları arasında kolayca geçiş yapabilir ve seviyenize uygun yatırımlara göz atabilirsiniz.

Bitpanda

bitpanda

Avusturya merkezli Bitpanda, Christian Trummer, Paul Klanschek ve Eric Demuth tarafından 2014 yılında kurulmuştur. Hizmet alanı Avrupa ülkeleridir. Bitpanda, her seviyedeki yatırımcı tarafından kolaylıkla kullanılabilir. Kullanışlı mobil uygulama ve anlaşılır grafikleriyle başlangıç seviyesindeki yatırımcılar için de uygundur.

Bitpanda, kullanıcı güvenliğini sağlamak için şu önlemleri uygular:

 • Avusturya Finansal Piyasalar Otoritesi (FMA) lisansı,
 • E – posta ve SMS doğrulamaları,
 • Soğuk depo muhafazası.

Bitpanda, üst düzey kullanıcı güvenliği sağlayan en güvenilir kripto para sitesi seçenekleri arasında yer alır. Ayrıca bugüne kadar hiçbir siber saldırıya maruz kalmamıştır. Dolayısıyla Bitpanda yatırımcıları, güvenle yatırım yapabilir.

Neden Bitpanda Kullanmalısınız?

AB merkezli kripto para borsası olarak kabul edilen Bitpanda, kullanışlı ve sade ara yüze sahip olan mobil uygulamasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca kripto para alım/satım haricinde değerli metallerin alım/satımına da imkan tanıyor. Bu sayede Bitpanda’yı kullanarak BTC, ETH vb. kripto para birimlerini ya da altın vb. değerli metalleri satın alabilirsiniz.

Bitpanda, yatırım sürecini kolaylaştıran özellikler sunar. Örneğin, Bitpanda Savings ile otomatik yatırım yapabilir ya da kripto sepetlerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda Bitpanda ‘Crypto Index’ ürününe sahiptir. Crypto Index ile 5, 10 veya 25 farklı birime aynı anda yatırım yapmak mümkün oluyor.

Farklı ödeme yöntemlerini destekleyen Bitpanda, TL ile alım/satım imkanı sunar. Ayrıca kredi kartı ile yatırma imkanına da sahiptir.

Kraken

kraken

2013 yılında faaliyetine başlayan Kraken, Jess Powell tarafından kurulmuştur. Kraken, ABD merkezli olmasına rağmen en yüksek Euro hacmine sahip kripto para borsasıdır. Aynı zamanda itibari para birimleriyle alım/satım yapmanıza imkan tanır.

Kraken, kullanıcı güvenliğini üst düzeye taşımak için şu uygulamalara sahiptir:

 • ABD’de FinCen lisansı,
 • Penetrasyon Testi ile ekstra güvenlik,
 • Sunucular için silahlı koruma ve 7/24 izleme,
 • Coğrafi olarak dağıtılan soğuk depolar.

Kraken, günümüze kadar hiç hacklenmemiş nadir ve güvenilir kripto para siteleri listesindedir. Aynı zamanda iki faktörlü kimlik doğrulama, cihaz kısıtlaması vb. ek özelliklerle güvenlik seviyesini artırır.

Neden Kraken Kullanmalısınız?

Kripto para endüstrisinin en güvenilir isimleri arasında yer edinen Kraken, dünyanın en büyük dördüncü borsası konumundadır. Ayrıca marj ticareti, spot alım satım, kaldıraçlı işlem, OTC vb. seçeneklere sahiptir.

Kraken, dünyanın birçok noktasında tercih ediliyor. Ancak orta ve ileri seviye yatırımcılar için daha uygun bir seçenek olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda 185’i aşkın kripto para birimine sahiptir ve yetmişi aşkın coin için vadeli işlem seçeneği sunar.

Kraken, staking için yüksek faiz geliri sunan sayılı kripto para borsası arasında yer alır. Yüksek faiz geliri ve güvenilir kripto para borsası olması nedeniyle günümüzde dokuz milyonu aşkın kullanıcıya sahiptir.

Kraken, kriptoya yeni başlayan kişiler için eğitim içeriklerine sahiptir. Eğer ilk defa kriptoya yatırım yapacaksanız Kraken’in eğitim içeriklerine göz atabilirsiniz.

Bitfinex

bitfinex

2012 yılında Hong Kong’da kurulan Bitfinex, dünyanın en eski ve en güvenilir coin platformları arasında kabul ediliyor. Bitfinex, işlem hacmiyle en büyük on kripto para borsası arasındadır. Aynı zamanda 10 yılı aşkın süredir hizmet vererek güvenirliğini büyük ölçüde kanıtlamıştır.

Bitfinex, güvenlik için şu tedbirlere sahiptir:

 • Kullanıcı bilgi ve varlıkları soğuk depoda muhafaza edilir,
 • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulama,
 • Evrensel 2. Faktör Kimlik Doğrulaması (2FU),
 • IP adresi değişikliğinde bildirim ve kısıtlama,
 • Şüpheli etkinlik bildirimi.

Bitfinex, güvenilir kripto para sitesi arayışında olanlar için ilk seçenekler arasında bulunuyor. Aynı zamanda 7/24 müşteri desteği sunmaktadır. 2016 yılında hacklenen Bitfinex, 72 milyon dolarlık saldırıya uğramıştır. Ancak siber saldırı sonucunda kayıp yaşayan yatırımcıların zararı Bitfinex tarafından karşılandı.

Neden Bitfinex Kullanmalısınız?

Düşük komisyon indirimi, coin çeşitliliği ve zengin işlem seçeneği ile ön plana çıkan Bitfinex, milyonlarca kullanıcı sayısına sahiptir. Bitfinex ile 170’i aşkın kripto para birimini alıp satabilirsiniz. Ancak Bitfinex’i ön plana çıkaran özelliği, coin sayısı değil.

Bitfinex, ileri seviye yatırımcılar için cazip fırsatlar sağlıyor. Lending Pro, marj ticareti, staking, teminat, OTC vb. seçeneklere sahiptir. Bitfinex’in popüler hale gelmesini sağlayan en önemli özellik, ileri seviye yatırımcılar için sunduğu işlem seçenekleridir.

İlk defa kripto yatırımı yapmayı düşünen kişiler için Bitfinex uygun olmayabilir. Gelişmiş grafik ve analizler ya da işlem seçenekleri, kafanızın karışmasıyla sonuçlanacaktır. Ancak daha önce kripto para aldıysanız ve piyasada tecrübe kazandıysanız Bitfinex’i kullanabilirsiniz.

Paribu

paribu

2017 yılında Yasin Oral tarafından kurulan Paribu, Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Paribu, kısa sürede beş buçuk milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaşmayı başarmıştır. Aynı zamanda işlem hacmine göre dünyanın en büyük ilk yetmiş kripto para borsası listesinde yer alıyor.

Paribu kullanıcı güvenliği için şu uygulamalara sahiptir:

 • Google Authenticator 2FA aktivasyonu,
 • Kullanıcı varlıklarının soğuk cüzdanlarda saklanması,
 • Para çekme ve giriş işlemleri için e – posta/SMS doğrulaması.

Paribu, Türkiye’de en fazla tercih edilen kripto para sitelerinden biridir. Aynı zamanda sponsorluk anlaşmalarıyla popülerliğini artırmayı başarmıştır.

Günümüze kadar hiç hacklenmeyen Paribu, en güvenilir kripto para sitesi seçenekleri arasındaki yerini koruyor. Ayrıca 2FA ve SMS doğrulamalarıyla kullanıcı güvenliğini artırmaktadır.

Neden Paribu Kullanmalısınız?

Paribu, Türkçe dil desteği ve Türkçe çağrı merkezi gibi avantajlara sahiptir. Bu sayede herhangi bir sorununuz olduğunda 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda e – mail, telefon vb. iletişim seçeneklerine sahiptir.

100’ü aşkın kripto para birimi Paribu ile alınıp satılabilir. Ancak diğer güvenilir kripto para sitesi seçeneklerinde olduğu gibi marj ticareti, kaldıraçlı işlem vb. seçenekler sunulmuyor.

Paribu, kriptoya yeni başlayan kişilerin ve yerel kripto para borsası kullanmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Aynı zamanda Vakıfbank, Akbank, Ziraat Bankası, Fibabanka, Şekerbank ve Yapı Kredi Bankası gibi birçok banka ile anlaşması bulunuyor. Bu sayede, ilgili bankaların müşterileri 7/24 para transferi yapabiliyor.

BTCTurk

btcturk

Türkiye’nin ve dünyanın en eski kripto para sitelerinden olan BtcTurk, 2013 yılında kurulmuştur. 2013 yılından beri güvenle hizmet veren BtcTurk, Türkiye’nin en büyük kripto para sitesidir. BtcTurk, Kerem Tibuk tarafından kurulmuştur ve daha sonra Özgür Güneri tarafından satın alınmıştır. Günümüzde 100’ü aşkın kripto para birimini listeliyor.

Kullanıcı güvenliği için BtcTurk tarafından alınan tedbirler:

 • Yatırımcı varlıklarının %97’si soğuk depolarda muhafaza edilir,
 • İki faktörlü kimlik doğrulama,
 • Para çekme işlemi için SMS doğrulaması,
 • Kullanım hareketleri raporu.

Güvenilir kripto para borsaları için önemli bir alternatif olan BtcTurk, ödül avcılığı programına sahiptir. Bu program sayesinde platformdaki olası hata ve riskleri bildiren kişilere çeşitli miktarlarda para ödülü verilir.

Neden BtcTurk Kullanmalısınız?

Yerel ve güvenilir kripto para borsası arayışında olan yatırımcılar, BtcTurk platformunu tercih edebiliyor. BtcTurk, uzun yıllardır hizmet vermesine rağmen günümüze kadar siber saldırı ile karşılaşmamıştır.

Kullanışlı bir mobil uygulamaya sahip olan BtcTurk, farklı seviyedeki kullanıcılara hitap etmeyi başarıyor. BtcTurk Pro uygulaması ileri seviye yatırımcılar için gelişmiş grafik ve veri imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda Ziraat Bankası, Akbank, Fibabanka, Denizbank vb. anlaşmaları da BtcTurk’ün tercih edilme etkenleri arasında.

Güvenilir Kripto Para Siteleri Hakkında Merak Edilenler

En güvenilir kripto para siteleri ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Yatırımcıların en çok merak ettiği soruları sizin için cevaplandırdık. Kripto para dünyası ile ilgili gelişmeleri ve bilgileri incelemek için diğer içeriklerimize göz atabilirsiniz!

Son olarak kripto para yatırımı ve en güvenilir kripto para sitesi seçimi yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız gerektiğini hatırlatmalıyız. Kripto para yatırımları riskli yatırım seçenekleri arasında kabul edilir.

En güvenilir kripto para sitesi hangisi?

Binance, kullanıcı güvenliğini en üst noktaya taşıyan tedbirleri ile en güvenilir kripto para sitesidir. Yatırımcılar, Binance ile alım, satım ya da transfer işlemlerini gerçekleştirebilir.

Güvenilir kripto para borsaları nelerdir?

Binance, Bitlo, Kraken, KuCoin, Binance TR, Gate.io ve Huobi gibi platformlar en güvenilir coin alım siteleri arasında yer alıyor. Bu borsalar daha önce hiç hacklenmemiş veya hack kaynaklı zararları tanzim etmiştir.

Güvenilir kripto para sitesi nasıl bulunur?

En iyi kripto siteleri ya da borsalarını bulmak için işlem hacmi, piyasa değeri, faaliyet yılı ve sağladığı güvenlik tedbirleri incelemelidir. Beyaz liste, 2FA ve SMS doğrulaması mutlaka olmalıdır.

Kripto para borsaları Türkiye’de yasal mı?

Türkiye’de kripto para borsalarını kullanmak, işlem yapmak ve kripto transferi gerçekleştirmek yasaldır. Kripto yatırımcıları, yerel veya global güvenilir kripto para borsalarını kullanabilir.

En güvenilir kripto para uygulaması hangisi?

Binance, Bitlo, Gate.io, Kraken, Crypto.com vb. borsalar, en güvenilir kripto uygulamalarına sahiptir. Aynı zamanda kullanıcı deneyimini ön plana çıkaran tasarımları ile her seviyedeki yatırımcı tarafından kolayca kullanılabilir.

TurkeyUSA